5 rodzajów damskich portfeli. Który wybrać?

Każdego dnia masz go przy sobie. Rzadko wychodzisz bez niego z domu. Przydaje się w najrozmaitszych sytuacjach i pełni wiele różnych funkcji. Raz mieści wyłącznie gotówkę, raz skrywa setki Twoich tajemnic i osobistych drobiazgów. Portfel damski – prawdziwy skarb każdej kobiety. Dowiedz się, jakie jego rodzaje znajdziesz w sklepach i który z nich został stworzony właśnie z myślą o Tobie!

Damskie portfele mogą różnić się rozmiarem, kształtem, kolorem, sposobem zamykania oraz materiałem, z jakiego zostały wykonane. W każdej z tych kategorii będziesz miała indywidualne upodobania i to nimi będziesz się kierowała podczas wyboru. Które z kryteriów jest dla Ciebie najważniejsze? 

Aby pomóc Ci podjąć decyzję, przedstawiamy 5 najpopularniejszych rodzajów damskich portfeli.

  1. Portfel składany typu bifold

Modele składane bifold można uznać za pewnego rodzaju standard. To jeden z najchętniej wybieranych przez kobiety typów portfeli. Otwiera się go na kształt książki, więc do wykorzystania jest dość sporo miejsca. Schowasz tu zarówno gotówkę, jak i najważniejsze dokumenty czy karty kredytowe. W zależności od rozmiaru, portfele składane przeznaczone są do noszenia w kieszeni lub w torebce.

  1. Portfel składany typu trifold

Portfele trifold to w zasadzie ewolucja zwykłych modeli składanych. Różnica polega na tym, że te mają aż trzy części. Jaki jest tego rezultat? Więcej miejsca oczywiście! W takim portfelu przechowasz zatem nie tylko pieniądze i trochę plastiku, ale również zdjęcia najważniejszych dla Ciebie osób, zebrane wizytówki czy karty lojalnościowe. Niektóre modele mogą mieć rozmiary wystarczające do tego, by nosić w nich nawet dowód rejestracyjny samochodu. Musisz jednak liczyć się z tym, że portfel składany na trzy części ze względu na swoją grubość nie zmieści Ci się raczej w kieszeni.

  1. Piórnik

Piórnik to kolejny bardzo popularny format damskiego portfela. W przeciwieństwie do wyżej opisanych modeli składanych, nie ma raczej męskiego odpowiednika. Kobiety wybierają piórniki ze względu na wygodę korzystania z nich. To portfele zapinane na zamek błyskawiczny biegnący wzdłuż trzech ich boków. W efekcie otwiera się je od góry, a do dyspozycji użytkowniczki pozostają liczne kieszonki i zamykane przegródki. Pozwala to na noszenie w portfelu banknotów, bilonu, dokumentów, a także innych, trudnych do zidentyfikowania osobistych skarbów.

  1. Kopertówka

Kopertówki niczym się w zasadzie nie różnią od torebek o tej samej nazwie. To wybór przeznaczony na eleganckie uroczystości i pozwalający na noszenie przy sobie czegoś więcej niż pieniędzy czy dokumentów. W przeciwieństwie do piórników, można je częściowo rozkładać.

  1. Bilonówka

Portfele tego typu przeznaczone są wyłącznie do noszenia bilonu. To najprostsze portmonetki, cechujące się niewielkimi wymiarami i nieformalnym charakterem. Ze względu na wąski wachlarz zastosowań, kobiety wybierają je dość rzadko.

Powyższa klasyfikacja pomoże Ci podjąć decyzję, jaki portfel wybrać. Zdecyduj się na jeden z tych rodzajów, a to pozwoli Ci zawęzić poszukiwania. Wtedy odwiedź sklep Puccini.pl i znajdź tam portfel swoich marzeń!