Co jedzą nietoperze ?

Biorąc pod uwagę blisko 1000 różnych rodzajów nietoperzy, nie powinno dziwić, że nietoperze jedzą wiele różnych rodzajów żywności. Są one również wspaniałymi myśliwymi, którzy potrafią zlokalizować najdrobniejsze odgłosy i najmniejszy ruch. Więc co jedzą nietoperze?

Volkswagen Chrząszcze
20 milionów meksykańskich nietoperzy żyjących w Bracken Cave może zjeść około 200 ton owadów w ciągu jednej nocy. Co byłoby jak zjedzenie 200 samochodów Volkswagena Beetle’a.

Większość nietoperzy jeść owady i są nazywane owadożerców. Te nietoperze lubią jeść chrząszcze, ćmy, komary, i więcej. I na pewno jedzą dużo owadów. Czy wiesz, że jeden mały brązowy nietoperz może zjeść do 500 owadów wielkości komara w ciągu godziny? Teraz to jest dużo owadów. A niektóre kolonie nietoperzy mają miliony nietoperzy! Wyobraźcie sobie tylko, ile owadów może być więcej bez tych owadożernych nietoperzy.

Niektóre nietoperze lubią jeść owoce, nasiona i pyłki kwiatowe. Te nietoperze nazywane są frugivores. Ich ulubione potrawy to figi, mango, daktyle i banany. Niektóre zwierzęta owocożerne są znane z tego, że piją wodę z cukru z karmników dla ptaków nucących.