Co warto zobaczyć w Quito ?

Zbudowana na fundamentach starożytnego miasta Inków, Quito, stolica Ekwadoru stoi na wysokości ponad 9000 stóp nad poziomem morza i jest jedną z najwyższych stolic na świecie. Jeśli nie sprawia ci to trudności, sprawdź 10 najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, ciesząc się tym wyjątkowym i fascynującym miastem.

Odwiedź Dziewicę z El Panecillo
Chroniąc historyczne ulice Starego Miasta w Quito, Dziewica z El Panecillo jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych punktów orientacyjnych w Quito. Legenda głosi, że duży posąg zwrócony jest na północ i błogosławi mieszkających tam ludzi, podczas gdy jej plecy zwrócone są na południe, co tłumaczy różnice w zamożności pomiędzy tymi dwoma częściami miasta. Droga do posągu wije się wokół wzgórza El Panecillo, co odpowiednio przekłada się na „małą bułkę”. Odwiedzający mogą wspiąć się na posąg Matki Boskiej, aby uzyskać jeszcze lepszy widok na miasto poniżej.

Idź do Mitad del Mundo
Zaledwie krótka podróż na północ od Quito leży na linii równika, za który Ekwador otrzymuje swoją nazwę. Mitad del Mundo (środek świata), oznaczony masywnym pomnikiem, w którym francuscy odkrywcy początkowo obliczyli, że równik jest równikiem, stanowi doskonałą okazję do przebywania w dwóch miejscach jednocześnie. Pomnik jest otoczony przez obszar znany jako miasto de Mitad del Mundo, prawdziwy mikrokosmos kultury ekwadorskiej składający się ze sklepów, restauracji, a nawet małych muzeów. Oferując wyroby rzemieślnicze, takie jak koce alpakowe, egzotyczne ekwadorskie jedzenie – w tym świnkę morską – oraz tradycyjne przedstawienia taneczne, czujesz się naprawdę w centrum wszystkiego.

Wiwat na Stadionie Olimpijskim Atahualpa
Aby doświadczyć czystych emocji w Quito jest oglądanie meczu piłki nożnej na stadionie Atahualpa. Ekwadorczycy z bliska i daleka będą podróżować, aby zobaczyć ich grę zespołową, i powiedzieć, że może to być intensywne może być niedopowiedzeniem. Z każdej strony stadionu kibice będą śpiewać piosenki zespołowe stojąc i machając transparentami, nie zatrzymując się na cały mecz. Kiedy któraś z drużyn zdobędzie pandemonium, więc uważaj, aby nie rozlać swojego drinka.

Weź Pichincha Teleférico
Daleko nad miastem unosi się uśpiony wulkan Pichincha. Widok z góry przy dobrej widoczności w jasny dzień jest być może najlepszym miejscem do zobaczenia w Quito, a tramwaj Teleférico lub kolejka podniebna to najlepszy sposób, aby się tam dostać. Czynna od 9:00 do 20:00 kolejka wjeżdża z Vulqano Park, małego parku rozrywki na zboczu góry, do obszaru widokowego ze spektakularnymi widokami, plus jazda konna i restauracja. Dla tych, którzy chcą się wspiąć na szczyt Rucu w Pichincha, na wysokości 4 696 metrów, istnieją szlaki turystyczne, które prowadzą ze szczytu Teleférico. Upewnij się tylko, że jest to czysty dzień.

Odwiedź Plaza Grande (Plaza de Independencia)
W centrum Starego Miasta w Quito, plac ten jest stałym ośrodkiem aktywności, często służąc jako miejsce aktywności politycznej lub opinii publicznej, ale także brzęcząc z turystami z całego świata. W centrum miasta stoi duży pomnik zainstalowany pod koniec 19 wieku na pamiątkę niepodległości Ekwadoru. Plac ten jest również miejscem nadania prezydentowi Ekwadoru Gabrielowi Garcii Moreno w 1875 roku. Z Pałacu Prezydenckiego w Ekwadorze rozciąga się widok na plac, a na zewnątrz znajdują się liczne restauracje oraz ekstrawagancki Hotel Plaza Grande.

Wspinaj się na Bazylikę
Również na Starym Mieście, Bazylika Ślubu Narodowego jest kolejnym wyjątkowym punktem orientacyjnym Quito. Zwiedzający mogą wspiąć się na jej dwie duże wieże aż do tarcz zegarów i odkryć architektoniczne piękno. Repliki zwierząt znalezione na Wyspach Galapagos służą jako czosnek, a kolorowe witraże nie mogą zostać pominięte. Co ciekawe, w niektórych miejscach budynek będzie wydawał się niekompletny, ale nie bez powodu: w miarę upływu czasu, po ukończeniu Bazyliki, świat się kończy. Na szczęście Ekwadorczycy nie spieszą się, by sprawdzić, czy mit jest prawdziwy.

Zbadajcie La Floresta
Ta świetnie nadająca się do zwiedzania okolica jest daleka od typowego turystycznego punktu, ale to wspaniałe miejsce do zwiedzania. Hipsterska atmosfera panująca w tej okolicy wyjaśnia obfitość kawiarni, galerii, graffiti, a nawet rzemieślniczego browaru. La Floresta jest również domem dla Ocho y Medio, niezależnego kina i kawiarni, która znajduje się naprzeciwko strasznie opuszczonego domu. Obie ulice: Isabel La Catolica i Avenida 12 de Octubre są pełne restauracji, od sklepów Sushi, przez gastronomię, po typowe ekwadorskie restauracje. Jeśli chodzi o muzykę, to jest to miejsce: El Pobre Diablo oferuje jazz na żywo, a House of Rock jest miejscem, w którym odbywają się imprezy, czasami kilka nocy w tygodniu.