Co zobaczyć w Caracas ?

Caracas, stolica Wenezueli, jest jednym z najbardziej niebezpiecznych miast na świecie, ale pomimo złej reputacji z powodu przemocy i kieszonkowców, to miasto ma wiele atrakcji do zaoferowania swoim gościom. Jest polityczną i finansową stolicą kraju i w pewnym momencie historii było ulubionym celem podróży turystów na całym świecie.

Obecnie jest to tętniąca życiem metropolia, która oferuje mnóstwo atrakcji kulturalnych, życie nocne zadziwi Was, a sztuka również otrzymała pewne pochwały. Posiada nawet niesamowitą kolejkę linową, z której można wjechać na górę i zobaczyć niesamowite widoki na miasto. Sprawdź nasze 8 najlepszych rzeczy do zrobienia w Caracas.

Ciudad Universitaria de Caracas, arcydzieło XX-wiecznej urbanistyki i architektury, jest głównym kampusem Centralnego Uniwersytetu Wenezueli. Został on zbudowany według projektu architekta Carlosa Raúla Villanueva, między 1940 a 1960 rokiem, jest doskonałym przykładem nowoczesnego ruchu w architekturze. Kampus uniwersytecki integruje dużą liczbę budynków i funkcji w wyraźnie wyartykułowany zespół, w tym arcydzieła nowoczesnej architektury i sztuk wizualnych, takich jak Aula Magna z „Chmury” Alexandra Caldera, Stadion Olimpijski i Zakryty Plac.

Zjechać kolejką linową na szczyt Mt Avila, skąd rozciągają się spektakularne widoki na 1000 metrów nad miastem (328 stóp). Jest to przyjemna przejażdżka, która pozwala spojrzeć na całe miasto, jak również na piękne plaże i chwalebne Morze Karaibskie poza nim. Teleferico jest również nazywane kolejką linową Caracas Warairarepano. Została ona zainaugurowana przez generała Marcosa Pereza Jimeneza w kwietniu 1956 roku. Atrakcje na szczycie to małe lodowisko i znana restauracja fondue.

Panteon jest budynkiem na północnym skraju starego miasta Caracas. Pierwotnie był on zbudowany jako kościół, ale obecnie służy jako słynne miejsce pochówku. Cała nawa centralna jest poświęcona Simonowi Bolívarowi, a ołtarz zajmuje brązowy sarkofag bohatera, natomiast mniejsze luminarze są spychane do nawy głównej. Sklepienie panteonu narodowego jest pokryte malowidłami z lat 30. przedstawiającymi sceny z życia Bolívara, a ogromny kryształowy żyrandol błyszczący nad głową został zainstalowany w 1883 roku w stulecie jego urodzin.

Jedną z kwintesencji Caracas Wenezuela atrakcje pokazujące architekturę w stylu kolonialnym Starego Świata, wspaniały posąg Simona Bolivara i wspaniały Museo Bolivariano oddający hołd wojskowej chwale wojny boliwarskiej, przedmioty osobiste, ważne dokumenty i trumny wielkich bohaterów kraju. Nie przegapcie Państwo wizyty w domu, w którym urodził się Bolivar, La Casa Natal de Bolivar, w którym zobaczycie odrestaurowane pokoje z bogatymi dziełami sztuki, meblami i pamiątkami. Catedral, Palacio de Gobierno i Palacio Municipal znajdują się po bokach placu. Źródło: traveladvisortips

Położony na zachód od Plaza Bolivar, jest to XVII-wieczny balkonowy budynek nazwany Żółtym Domem. Na początku było to więzienie królewskie, a po odzyskaniu niepodległości został odrestaurowany cytrynowożółtą farbą i stał się rezydencją prezydencką.

Poniżej „Cota 1000”, autostrady, która stoi między Caracas i Avila, znajdziesz ten piękny park z wodospadami i smakiem tropikalnego lasu deszczowego.