Co zwiedzić w Montevideo ?

Stolica Urugwaju jest bardzo sprawnie zarządzanym miastem, łatwo jest znaleźć różne jego strony. Wymieniamy najlepsze rzeczy do zrobienia i zobaczenia w Montevideo, od spaceru wzdłuż Rambli i dnia na plaży do klasycznej turystycznej wycieczki po mieście.
Spacer wzdłuż Rambli

La Rambla ma około 10 mil długości i oddziela miasto od morza. Z podmiejskich części miasta można bez przeszkód spacerować do starego miasta. Spacer ten jest doskonałym sposobem na oderwanie się od codzienności, cieszenie się wschodem lub zachodem słońca. Jest to również świetne miejsce do rozpoczęcia rozmów z mieszkańcami i poznania ich kultury, ponieważ jest to bardzo ważne miejsce spotkań Urugwajczyków.

Teatro Solís
Teatro Solís to najważniejszy teatr w Urugwaju i drugi co do wielkości teatr w Ameryce Południowej. Główna sala teatru oferuje miejsce dla 1 500 osób i jest wykorzystywana do spektakli operowych, ale także do imprez teatralnych i koncertów.

Budynek ten, zbudowany ze stali, był pierwotnie rynkiem owoców, warzyw i mięsa. Dziś nadal nazywany jest „Harbor Market”, ale nie ma tu aż tak wielu straganów i trybun. Zamiast tego w Mercado del Puerto znajduje się niezła ilość restauracji. Większość z nich oferuje specjalność „parrilla”, grill na kiełbaski, mięso i owoce morza.

Plaże Montevideo’s Beaches
Montevideo ma wiele plaż, które są świetnym miejscem, aby udać się w gorący dzień. Jest ich kilka na obrzeżach miasta, a także wzdłuż Rambli, i więcej w pobliżu Starego Miasta.

Plaza Independencia

Żadna wizyta w stolicy Urugwaju nie jest kompletna bez wycieczki do serca miasta. Stare Miasto jest miejscem pełnym historii i atrakcji, a idealnym punktem wyjścia jest Plaza Independencia. Stamtąd można dotrzeć do Teatro Solís, Palacio Salvo, i zobaczyć pozostałości murów miejskich i bramy miejskiej, która jest początkiem oryginalnego Starego Miasta.

Muzeum Sztuk Pięknych – Juan Manuel Blanes
Muzeum to zostało otwarte w 1930 roku i nosi imię słynnego urugwajskiego artysty Juana Manuela Blanesa. Sam budynek przypomina klasyczne włoskie wille zbudowane w stylu renesansowym. Muzeum Sztuk Pięknych przechowuje obrazy Blanesa, ale posiada również ekspozycje innych artystów krajowych i międzynarodowych. Nie można pominąć otaczającego go japońskiego ogrodu.

Yerba Maté
Tradycyjnym napojem Urugwaju jest herbata yerba maté. Robi się ją z ziół z krzewu mate, na które wlewa się wrzącą wodę. Oryginalny sposób jej picia polega na użyciu pojemnika na herbatę maté, wypełnionego ziołami i gorącą wodą i wypiciu jej przez tzw. bombillę, która działa jak słoma.