Jak prać pościel?

Twoje łóżko powinno być spokojnym i cichym schronieniem. Zasługujesz na najwyższy komfort w idealnie czystej i ładnie pachnącej, świeżej pościeli. Właśnie podąża te porady na dlaczego myć łóżkową pościel i cieszyć się genialnym nocnym spaniem na twój świeżo umytych poduszkach. Noc, noc!


Przeczytaj wszystkie etykiety, aby mieć pewność, że nie masz żadnych szczególnych wymagań dotyczących czyszczenia. Większość prześcieradeł może być umyta w domu w twojej pralce, ale specjalne tkaniny mogą wymagać starannego rozważenia.

Prać w najgorętszej temperaturze wody podanej na etykiecie pielęgnacyjnej. Mieszanki poliestrowe najlepiej prać w ciepłej wodzie, natomiast bawełnę można tolerować w gorącej wodzie. Cieplejsza woda zabija najwięcej zarazków, a także dba o roztocza kurzu, które rozwijają się w pościeli.

Prać co najmniej raz w tygodniu. Chociaż czasem łatwo jest zapomnieć o praniu prześcieradeł, pomyśl o tym w ten sposób: Niektórzy ludzie spędzają więcej czasu w łóżku niż w swoim ubraniu. Ubrania myjemy regularnie, więc pościel nie powinna być inna.

Rozdzielamy je według kolorów. Tak jak ubrania, ciemne kolory lub czerwienie mogą matowieć lub krwawić na jaśniejsze kolory.

Jeśli to możliwe, wieszamy prześcieradła do wyschnięcia na sznurze do odzieży na zewnątrz. Słońce jest naturalnym środkiem dezynfekującym i pomaga rozjaśniać biele. Jeśli możesz, rób to co kilka miesięcy. Jeśli pogoda lub czas nie pozwalają, wysusz prześcieradła suszarką w suszarce bębnowej.

Zawsze prasuj bieliznę pościelową, ponieważ prasowanie pomaga zabić ostatnie zarazki i roztocza, które mogą pozostać po praniu. Prasowanie pomaga również w łatwym przechowywaniu bielizny pościelowej.
Świeżo wyprane prześcieradła i pościel należy przechowywać w suchym, chłodnym miejscu. Światło słoneczne ma swoje zalety, jeśli chodzi o suszenie pościeli na zewnątrz raz na kilka miesięcy. Jeśli jednak chcesz, aby twoje prześcieradła wyglądały tak dobrze jak nowe, szczególnie jeśli chodzi o kolory, to przechowuj je z dala od bezpośredniego światła słonecznego, aby uniknąć blaknięcia.

Aby pomóc utrzymać pasujące zestawy razem, przechowuj każdy zestaw wewnątrz jednej poszewki na poduszki.

Zachowaj trzy zestawy pościeli dla każdego łóżka. Obracaj prześcieradła co tydzień, aby utrzymać to czyste i świeże uczucie w łóżku.
Wypróbuj wszystkie warianty Tide Plus Touch of Downy Liquid Sweet Dreams zapach lub Downy Unstopables Dreams In-Wash Scent Booster dla jasnego i świeżego rezultatu prania w każdej temperaturze i aby pomóc Ci zasnąć w komfortowych warunkach.