Jak spędzić niedziele z rodziną ?

Niedziela to mój ulubiony dzień tygodnia. Odkąd byłam małą dziewczynką. Moja mama, brat i ja spędzaliśmy soboty na załatwianiu spraw i sprzątaniu domu. Potem, w niedzielę, rozkoszowalibyśmy się brunchem z bekonem, naleśnikami, tostami francuskimi, a czasem grejpfrutem. CBS Sunday Morning był zawsze w tle, a moi rodzice siedzieli w salonie i czytali gazetę. Dzień spędzaliśmy relaksując się w domu.

Prędzej czy później, a ja nadal staram się odtworzyć ten rodzaj niedzieli z moim mężem, zwłaszcza teraz, gdy mamy córkę.

Mój mąż pracuje na pełny etat jako programista komputerowy, a następnie trenuje pływanie dla miejscowego klubu pływackiego. Od połowy listopada do połowy marca trenuje również lokalną drużynę pływacką w liceum. Nie trzeba dodawać, że jest bardzo zajęty! Oznacza to dla niego długie dni i mniej wspólnego czasu jako rodzina.

Niedziela jest jedynym dniem w tygodniu, w którym nie ma praktyk pływackich, więc możemy spędzić cały dzień razem, jako rodzina.

Idziemy do kościoła, jemy razem śniadanie i relaksujemy się w domu. Czasami pracujemy nad przypadkowymi zadaniami w domu, np. przechodzimy przez pocztę, płacimy rachunki i/lub odkładamy niektóre rzeczy, ale w większości przypadków jest to dzień relaksu. Jest to również wspaniały dzień na spędzenie czasu na jedzeniu posiłku z rodziną! Idziemy do domu rodziców mojego męża na kolację. Kolacja to zwykle parmezan z kurczaka i domowy makaron. Yum! Czekam na ten posiłek co tydzień.

Od września do stycznia, niedziele oznaczają piłkę nożną! Ma szczęście, że ożenił się z kimś, kto uwielbia oglądać sport tak samo jak on! Zazwyczaj spędzamy czas w salonie lub w piwnicy i oglądamy piłkę nożną. Czasami mamy nawet przekąski podczas oglądania meczów. Czasami pracuję nad swoją książką fotograficzną, oglądając mecze. Kiedy nie jest to sezon piłkarski, oglądamy hokej, wyścigi Nascar i/lub baseball. Jest to bardzo relaksujące i daje nam coś, na co możemy się cieszyć w ciągu tygodnia.

Niedziela to dla nas czas poświęcony rodzinie. Jest to naturalny dzień wolny od pracy i pływania. Konieczne jest, aby ten poświęcony czas spędzać co tydzień z całą rodziną, aby móc ponownie połączyć się ze sobą.

Pomysły na rodzinną zabawę w niedziele
Oto kilka innych sposobów, w jaki możecie spędzać razem czas jako rodzina w niedziele (lub jakikolwiek inny dzień pasuje do waszego rozkładu zajęć):

wybrać się na spacer po swojej okolicy lub do miejscowego parku.
Zrób piknik na swoim podwórku lub w miejscowym parku
Odwiedź różne lokalne place zabaw

Obejrzyj film i zrób trochę popcornu – filmy są zawsze bardziej zabawne z popcornem! Uwielbiamy robić popcorn w naszym hot air popperze. Możesz sterować solą i masłem lub nawet dodać swoją ulubioną mieszankę. Uwielbiam M&M’s z moim popcornem!
Zagraj w grę planszową
Układajcie puzzle
Obejrzyj program telewizyjny

Piec i dekorować ciasto lub babeczki
Pieczenie ciasteczek – Wycięte ciasteczka są świetną zabawą do pieczenia i dekorowania z dziećmi! Mój Wilton Cookie Cutter Set jest niesamowity! Uwielbiam różnorodność kształtów.
Spacer po centrum handlowym lub centrum handlowym na świeżym powietrzu – Nie musisz nic kupować, bo przeglądanie stron internetowych i zakupy w oknach są równie przyjemne!
Odwiedź lokalny Farmer’s Market – Sprawdź jednak godziny, ponieważ wiem, że niektóre z nich nie są otwarte w niedziele.
Wybierz się na wędrówkę lub spacer na łonie natury na lokalnym szlaku.
Odwiedź lokalny pchli targ
Odwiedź lokalną księgarnię

Zagraj w grę na świeżym powietrzu (baseball, badminton, koszykówka, itp.)
Jak lubisz spędzać czas razem jako rodzina? Chciałbym usłyszeć o niektórych z twoich ulubionych sposobów spędzania czasu razem jako rodzina, dzieląc się poniższym komentarzem!