Jak wyprostować włosy ?

Uzyskanie gładkich, prostych i zdrowych włosów może sprawiać wrażenie rozwiązania trudnego równania matematycznego. Używając narzędzi do stylizacji na gorąco, wyprostuj włosy, pozbawiając je wilgoci i powodując ich łamanie. Z czasem suszarki, prostownice ceramiczne i lokówki na gorąco mogą spowodować uszkodzenia, które spowodują, że nawet najstaranniej ułożone włosy będą wyglądać na suche i szorstkie.

Wskazówki dotyczące prostowania włosów bez użycia ciepła
Istnieją sztuczki, dzięki którym możesz spróbować uzyskać proste włosy bez smażenia lub wypalania ich na gorąco. Większość z tych sztuczek sprawdzi się lepiej w przypadku osób o delikatniejszych włosach, które noszą odrobinę fali.

W przypadku innych tekstur włosów, osiągnięcie efektu prostych włosów bez poświęcania ich zdrowia będzie trudniejsze. Jeżeli jednak chcesz objąć włosy lekko skręcone lub lekko odbite, możesz mieć więcej możliwości. Zastanów się nad wykorzystaniem kilku poniższych wskazówek do stworzenia własnego rozwiązania w zakresie prostych włosów. Próbuj różnych kombinacji wymienionych przez nas sztuczek, aż osiągniesz wygląd, który kochasz.

 1. Dmuchaj na sucho zimnym powietrzem.
  Jeżeli już opanowałaś prostą i gładką fryzurę dzięki klasycznemu „blowoutowi”, możesz zamiast tego rozważyć zmianę metody na nieco inną, z podmuchami chłodnego powietrza. Po wysuszeniu włosów na powietrzu przez około trzy czwarte drogi, podziel je na części, tak jak zwykle. Użyj ustawienia „cool” na suszarce, upewniając się, że Twoja suszarka porusza się nieprzerwanie od nasady aż do końcówek. Podczas suszenia trzymaj suszarkę w odległości około 6 cali od swoich włosów.

Ta metoda nie powinna trwać znacznie dłużej, ale może być konieczne utrzymanie prostownicy lub odżywki bez spryskiwania w miejscu gotowym do oswojenia unoszących się pasm. Podczas korzystania z suszarki do włosów z suszarką do włosów z gorącym strumieniem okazał sięTrusted Source niszczy trzonek włosa, natomiast korzystanie z chłodnego powietrza zostało udowodnioneTrusted Source powoduje mniej uszkodzeń niż samo suszenie powietrzem.

 1. Owiń swoje włosy
  Owijanie włosów jest jednym z bardziej popularnych sposobów na uzyskanie prostych włosów bez potrzeby stylizacji termicznej, ale nie każdy wie, jak zrobić to skutecznie. Na szczęście, na YouTube można znaleźć mnóstwo poradników dotyczących owijania włosów, skierowanych do niemal każdego rodzaju włosów.

Chociaż istnieją różne metody dotyczące różnych tekstur i długości włosów, podstawy są w zasadzie takie same. Potrzebne będą zarówno „długie” wsuwki (o długości trzech cali, zwane również wsuwkami rolkowymi), jak i satynowy szalik do owijania włosów czy turban.

Aby owinąć włosy, wydziel górną część, w której przedzielisz włosy i za pomocą grzebienia z drobnymi zębami zaczesz je płasko. Trzymając naprężone włosy, przenieś je na przeciwległą stronę głowy, skąd naturalnie opadają i upnij mocno na boku głowy. Musisz powtórzyć tę metodę dla każdej partii włosów i zabezpieczyć je turbanem, zanim pójdziesz spać w nocy.

 1. Zwijaj za pomocą plastikowych wałków
  Jeśli kupisz plastikowe wałki w rozmiarze „jumbo” (1 3/4 średnicy lub większym), możesz osiągnąć włosy, które są lekko faliste, o dużej objętości i błyszczącym wykończeniu, nie wymagają ciepła. Wystarczy podzielić wilgotne włosy na średnie części i nawinąć na nie produkty, zanim pójdziesz spać, lub około czterech godzin przed planowanym ich wyciągnięciem. Tego typu wałki mogą wymagać trochę praktyki, ale niektóre osoby o włosach średniej i dłuższej długości przysięgają na nie. Kilka samouczków na YouTube może pomóc Ci w realizacji tego pomysłu.
 2. Używaj produktów przeznaczonych do prostowania włosów
  Istnieją szampony, odżywki, odżywki bez spłukiwania, lakiery do włosów i prawie wszystko inne, co możesz sobie wyobrazić, ma na celu uspokojenie i relaksację Twoich włosów. Eksperymentowanie z produktami przeznaczonymi dla włosów prostych lub ułatwiającymi stylizację, może być dobrym początkiem.

Serum wygładzające i odżywki w sprayu z keratyną mogą pokryć Twoje pasma włosów, obciążając je i relaksując loki.

 1. Spać z mokrymi włosami.
  Jeśli trudno sobie wyobrazić spanie z chustą do włosów lub dużymi wałkami na głowie, zacznij od małych i prostych rzeczy: Spróbuj spać z mokrymi włosami. Załóż opaskę na koński ogon na czubku głowy, a następnie nadaj mu kształt koka, owijając włosy wokół kucyka i upinając go innym wiązaniem.

Jeżeli śpisz z mokrymi włosami, możesz rozważyć zakup satynowej poszewki na poduszkę. Pozwoli to na zmniejszenie tarcia o włosy, które mogą pojawić się podczas snu, nadając włosom prostszy wygląd, gdy rano je wypuszczasz.

 1. Wypróbuj maskę na włosy

Możesz dogłębnie odżywić włosy maską do włosów DIY, aby nadać im lśniący i prostszy wygląd. Maseczki na włosy, które mają przywrócić włosom białka, mogą sprawić, że kręcone włosy będą wyglądały na bardziej zrelaksowane. Wypróbuj maskę na włosy, która wykorzystuje surowe jajko, miód manuka lub awokado, aby uzyskać efekt głębokiego odżywienia. Możesz również użyć rozgrzanego olejku kokosowego lub migdałowego, aby utrwalić i wzmocnić kręcone włosy.