Jak wyregulować brwi?

Przywrócenie zepsutych brwi może być poważnym bólem w łuku. (Hura, hura, hura.) Zapytaliśmy więc najlepszych panów młodszych, jak zmienić kształt brwi i uzyskać najpełniejsze, najczystsze, najlepsze rezultaty – minus wszystkie bóle rosnące. Powiedziane „najlepsze rezultaty” oznaczają różne rzeczy dla różnych ludzi. Niektórzy z nas uwielbiają najbardziej krzaczaste brwi, podczas gdy inni chcą mieć szczupły, super czysty kształt do makijażu swoich oczu i równowagi rysów twarzy. Ale bez starannej pielęgnacji, każdy kształt brwi może zejść na manowce.

Bez względu na to, jaki masz problem z brwiami – czy przeregulowałeś je i chcesz odzyskać pełniejsze brwi, czy też pozwoliłeś im wyrosnąć nieco bardziej niż byś chciał i straciłeś swój preferowany kształt – istnieją rozwiązania. Niektóre z nich wymagają odrobiny cierpliwości, ale w końcu tylko kilka kroków dzieli Cię od przywrócenia brwi na właściwe tory.

Z pomocą najlepszych fryzjerów i wizażystów w bizie, nauczymy Cię, jak odzyskać idealne brwi.

Jak przerobić przeglądarkę przez pincetę (Over-Tweezed Brows)
Każdy, kto ma lusterko powiększające i pincetę, może lekkomyślnie ściskać brwi, ale cierpliwie je odrastają? To wymaga prawdziwego oskubania. Oto jak naprawić szkody.

Wycofaj pincetę.
Prawdziwa zmiana trwa od trzech do czterech miesięcy, a odrastanie brwi do końca roku. „Pierwszy tydzień jest najtrudniejszy. Czuje się, jakby włosy z ciebie drwiły” – mówi Ramy Gafni, nowojorski fryzjer. „Ale jeśli zostawisz je w spokoju, te przypadkowe małe włoski stworzą w końcu pełne brwi.”

Jeśli zabłąkany rośnie pod dziwnym kątem, oprzyj się chęci zaciskania i przytnij go zamiast tego. „Chcesz się oprzeć chęci dotknięcia swoich brwi” – mówi wizażystka Maribeth Madron, nawet jeśli oznacza to ukrycie pincety przed sobą. „Jeśli nie możesz od razu dostać się do pincety, chęć oskubania minie”.

Jest jednak jeden wyjątek, od zasady nie używania pincety: Jeśli masz skłonność do wyrastania kilku włosków między brwiami, nie będziemy Ci mówić, żebyś przez miesiące chodziła z jednokątnicą, jeśli nie jest to w Twoim stylu. Aby upewnić się, że nie masz przesadnych skubańców, Madron zaleca, abyś używała swojego palca jako przewodnika. Umieść palec wskazujący między brwiami i narysuj linię po obu ich stronach ołówkiem eyeliner. Zdejmij palec, a między tymi dwiema liniami narysuj tylko włoski.

„Nie chcesz usunąć zbyt dużej ilości włosów z wewnętrznych narożników”, mówi Madron. „Bardzo trudno jest sprawić, by włosy odrastały w tych miejscach, więc zawsze mylę się po stronie ostrożności.”

Wypełnij luki brwiowe jak ekspert.
Nawet jeśli nie możesz podnieść pincety, wciąż możesz podnieść makijaż. Nie da się tego uniknąć: Twoje brwi przejdą niezręczną fazę podczas procesu dorastania, a makijaż stanie się naprawdę przydatny.

„To właśnie tutaj bardzo przydatne są wypełniacze do brwi, ołówki, woski i kit” – mówi Madron. „Jeśli twoje brwi są w dobrej formie, ale wypełniasz dziury, ołówki i pudry są najlepsze”. Madron poleca Maybelline New York Brow Define + Fill Duo, który jest podwójnym kijem z ołówkiem na jednym końcu i pudrem na drugim.

Jeśli wyrastasz na więcej niż kilka skąpych plastrów, ołówek ich nie pokroi. „To, co chcesz zrobić, to pomalować pożądany kształt brwi” – wyjaśnia Madron – „zakryć wszystkie plamy, nowe porosty wewnątrz linii za pomocą kombinacji wosku i proszku lub produktu przypominającego kit, które są bardziej wyrozumiałe, pozwalają na mniejszą precyzję i oswoją uparte włosy”. Jesteśmy fanami Giorgio Armani Eye & Brow Maestro oraz Nyx Tame & Frame Tinted Brow Pomade.

Jeżeli chodzi o kolor włosów, wybierz jeden do dwóch odcieni jaśniejszych od Twoich włosów, jeżeli jesteś brunetką, lub spróbuj taupe’u, jeżeli jesteś blondynką. Porada Gafniego? Używaj krótkich, skośnych pociągnięć w kierunku porostu włosów, aby wzmocnić łysienie, ale pozostań w granicach swojej naturalnej linii brwi. „Nigdy nie twórz łuku z makijażem”, mówi Gafni. „Nawet odpowiedni odcień może wydawać się oczywisty. Twoja struktura kostna powinna stworzyć łuk dla ciebie.”

Ułatwiaj wzrost brwi poprzez odżywianie w nocy i przyjmowanie suplementów do wzrostu włosów.
Odżywka do brwi pomoże przyspieszyć proces wzrostu włosów. Ulubionym produktem Madron jest RevitaBrow, bogate w peptydy i witaminy serum, które Madron poleca wielu swoim klientom, aby wzmocnić włosy i zapobiec ich łamaniu się i wypadaniu. Ale jedna odżywka niekoniecznie pasuje do wszystkich. „Być może trzeba będzie wypróbować różne produkty z różnymi składnikami aktywnymi” – mówi Madron. Talika Eyebrow Lipocils Expert jest całkiem niezła – obiecuje stymulować wzrost, a nawet intensyfikować kolor – ale może warto spróbować porozmawiać z dermatologiem o możliwościach receptury.

Jak zdefiniować pełniejsze brwi
Jeśli wolisz cieńsze, bardziej łukowate brwi, możesz to zrobić. „Silne brwi muszą mieć kształt i rozdzielenie”, mówi groomer brwiowy Kristie Streicher. „W przeciwnym razie, przytłoczą twoją twarz.”

Podziel się i podbijaj.
Brwi Unibrows mogą wyglądać bajecznie, ale jeśli nie jest to twój osobisty styl, musisz chwycić za pęsetę, aby dokonać rozdzielenia. (Uwielbiamy klasyczną pincetę Tweezerman Slant Tweezers.) Trzymaj ołówek pionowo od zewnętrznej strony pincety.