Jak zapuścić włosy ?


Urodziliśmy się z całkowitą ilością mieszków włosowych, jakie kiedykolwiek będziemy mieli w ciągu naszego życia. Na naszym ciele może być około 5 milionów, ale nasza głowa ma około 100 000 mieszków włosowych. Z wiekiem, niektóre mieszki przestają produkować włosy, co powoduje łysienie lub przerzedzanie się włosów.

Amerykańska Akademia Dermatologii twierdzi, że włosy rosną średnio około 1/2 cala miesięcznie. To w sumie około 6 cali na rok dla włosów na głowie.

To, jak szybko będą rosły Twoje włosy, zależy od Ciebie:

wieku .
określony rodzaj włosów
ogólny stan zdrowia
inne warunki zdrowotne
Nauka odkryła trochę o tym, jak kontrolować wzrost włosów na poziomie komórkowym w organizmie, ale nie na tyle, aby wiedzieć, jak możemy bezpośrednio przyspieszyć wzrost włosów. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o nauce stojącej za porostem włosów i o tym, jak wykorzystać tę wiedzę dla zdrowszych włosów.

Etapy wzrostu włosów
Włosy rosną w trzech etapach, a każde pasmo włosów podąża za własną linią czasu. Te trzy etapy są:

anagen: faza aktywnego wzrostu włosów, która trwa 2-8 lat.
katagen: faza przejściowa, w której włosy przestają rosnąć, trwa 4-6 tygodni
telogen: faza odpoczynku, w której wypadają włosy, trwa 2-3 miesiące
Przeciętna skóra głowy ma 90-95 procent Zaufane źródło mieszków włosowych w fazie anagenu. Oznacza to, że około 5-10 procent znajduje się w fazie telogenu, co odpowiada 100-150 włosom, które wypadają każdego dnia.

Czy można zwiększyć fazę anagenu dla wzrostu włosów?
Jak długo trwa faza anagenu zależy od długości włosów i czy komórki u podstawy mieszków włosowych nadal się rozmnażają i stają się komórkami włosa. Włosy rosną, ponieważ komórki macierzy pozbywają się części swojej struktury, gdy docierają do górnego mieszka włosowego. Struktura zrzuconych włosów łączy się z keratynami, tworząc pasma włosów, które wychodzą z powierzchni skóry.

Naukowcy wciąż badają, co powoduje, że nasze ciała „włączają” fazy anagenu. Istnieją jednak działania, które można podjąć, aby promować zdrowe włosy w fazie anagenu.

Jak sprawić, aby Twoje włosy rosły silniej
Włosy składają się z keratyny i martwych komórek skóry. Chociaż nie ma bezpośredniego sposobu, aby Twoje włosy rosły szybciej w ciągu nocy, istnieją kroki, które możesz podjąć, aby Twoje włosy były zdrowe i długie. Porozmawiaj z lekarzem przed wypróbowaniem suplementów, takich jak biotyna, keratyna lub innych suplementów diety. Mogą one wchodzić w interakcje z lekami i powodować niezamierzone skutki uboczne.

 1. Nadążać za witaminami i substancjami odżywczymi
  Podczas gdy wiele firm promuje witaminy lub suplementy dla wzrostu włosów, nie zawsze mają one bezpośredni wpływ na długość włosów. Ale organizm potrzebuje dużo energii, aby Twoje włosy rosły. Brak zrównoważonych posiłków i składników odżywczych może wpływać na wzrost włosów.

Najlepiej jest zaopatrzyć się w witaminy i składniki odżywcze z diety, ale suplementy, które mogą Cię zainteresować, zawierają:

 1. Stosuj olejki eteryczne
  Włóż kilka kropli do szamponu lub rozcieńcz go olejkiem jojoba. Jedno z badań wykazało, że pestki dyni Źródło zwiększa liczbę włosów u mężczyzn z utratą włosów o 40 procent.

Unikaj nakładania olejków eterycznych bezpośrednio na skórę. Możesz rozcieńczyć olejek kilkoma kroplami olejku eterycznego na uncję olejku nośnego. Dwa inne olejki, które mogą pomóc, to między innymi olejek z rozmarynu i mięty pieprzowej z zaufanego źródła. Choć badania te były prowadzone na zwierzętach, wyniki sugerują, że olejki te mogą korzystnie wpływać na wzrost włosów.

 1. Wypróbuj maści miejscowe
  Maści miejscowe są generalnie przeznaczone dla osób doświadczających wypadania włosów. Mogą one pomóc w rozwoju Twoich włosów. Badania wykazują, że produkty te są skuteczne w leczeniu łysienia lub wypadania włosów i wspomagają wzrost włosów.
 2. Przyjmować suplementy keratynowe
  Nie ma wielu badań na temat wpływu białka, keratyny i witamin na zdrowie włosów. Jedno z badań dotyczyło produktu, który zawiera 500 miligramów keratyny i innych witamin i minerałów. Grupa, która przyjmowała suplement pokazała:

12,5 procent redukcji wypadania włosów
5,9 procent poprawy siły włosów
poprawa blasku i połysku włosów

 1. Stosować białko
  Białko pomaga we wzroście włosów i chroni je przed uszkodzeniami chemicznymi i środowiskowymi. Jeśli często stylizujesz włosy lub stosujesz na nie ciepło, stosowanie protein może je chronić. Możesz je kupić w Internecie lub użyć olejku kokosowego w domu. Olej kokosowy pomaga zmniejszyćTrusted białka źródła stracił zarówno przed i po umyciu włosów.

Zbyt dużo białka może mieć wpływ na nerki. Może również spowodować, że Twoje włosy staną się kruche, choć jest to rzadkie. Najlepiej jest otrzymywać białko z diety, a nie z suplementów. Białko możesz otrzymać z warzyw, orzechów, jogurtu i innych produktów spożywczych.